Iwostin, Sensitia, Krem nawilżający

08:41
Nawilżenie to podstawia, ale ważną sprawą jest znalezienie takiego kremu nawilżającego, który będzie spełniał wszystkie nasze oczekiwania. Jakie były moje? 
Mój krem nawilżający musi mieć lekką konsystencję oraz nadawać się do stosowania zarówno pod makijaż, jak i na noc. Powinien nawilżać na tyle, by ewentualne suche skórki zostały zniwelowane i aby skóra miała optymalne nawodnienie w ciągu całego dnia. Nie może zapychać, a musi pomagać w zwalczaniu niespodzianek, pojawiających się od czasu do czasu. 

Czy Iwostin spełnił moje oczekiwania? Opis producenta: 
Krem nawilżający Iwostin Sensitia jest przeznaczony do pielęgnacji skóry wrażliwej, alergicznej i skłonnej do podrażnień. Starannie dobrane składniki zapewniają doskonały efekt nawilżający. Codziennie stosowanie kremu nawilżającego, sprawa że skóra jest dobrze nawilżona, elastyczna i wygładzona. 

- Hialuronian sodu wiaże wodę w naskórku, dzięki czemu zapewnia prawidłowy poziom nawilżenia skóry. 

- Olej z pestek winogron delikatnie natłuszcza, regeneruje i wygładza skórę. Wzmacnia barierę naskórkową hamując utratę wody z naskórka, działa nawilżająco i zmiękczająco. 

- Witamina E działa antyoksydacyjnie, chroniąc przed działaniem wolnych rodników odpowiadających za starzenie się skóry. Chroni warstwę rogową naskórka oraz poprawia nawilżenie skóry. 

- Hypoalergiczny
- Przebadany dermatologicznie
- Bez barwników 
- Bez substancji zapachowych 


Analiza składu:
 • Aqua - woda; używana jest w w kosmetykach w celu nawilżenia, rozpuszczania np. substancji aktywnych, ma chronić skórę przez wysuszaniem 
 • Paraffinum Liquidum - emolient tzw. tłusty; Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy. Warstwa okluzyjna chroni skórę przed szkodliwymi czynnikami środowiskowymi. Nadaje połysk. Wykazuje działanie regenerujące. Substancja antystatyczna zapobiega elektryzowaniu się włosów.
 • Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate Glycerin - emulgator 
 • Isopropyl Palmitate- ciekły wosk; emolient tzw. suchy; Wpływa na właściwości aplikacyjne kosmetyków - daje dobry poślizg przy rozsmarowywaniu, zmniejsza lepienie i tłustość kosmetyku. 
 • CyclomethiconeZwiązek krzemu, polimer siloksanowy, substancja lotna. Emolient. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na ich powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje skórę i włosy, czyli zmiękcza i wygładza.Wpływa na właściwości aplikacyjne - zapewnia łatwiejszą aplikację preparatu, ułatwia rozsmarowywanie na skórze i włosach
 • Vitis Vinifera Seed OilOlej z pestek winogron zawiera głównie kwas linolowy. Łatwo ulega jełczeniu. Emolient tzw. tłusty. Jeśli jest stosowany na skórę w stanie czystym, może być komedogenny, czyli sprzyjać powstawaniu zaskórników. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy. Substancja stosowana jako renatłuszczająca w preparatach myjących. Proces mycia powoduje usunięcie m.in. substancji tłuszczowych, dlatego stosuje się substancje renatłuszczające, które odbudowują barierę lipidową. 
 • Cetearyl AcoholNiejonowa substancja powierzchniowo czynna. Alkohol cetylowy i alkohol stearylowy są głównymi składnikami tworzącymi alkohol cetylostearylowy. Należy do alkoholi tłuszczowych. Emolient tzw. tłusty. Jeśli jest stosowany na skórę w stanie czystym, może być komedogenny, czyli sprzyjać powstawaniu zaskórników. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy. Substancja konsystencjotwórcza, wpływa na lepkość gotowego produktu i poprawia właściwości użytkowe. 
 • Glyceryl StearateEster kwasu stearynowego i gliceryny. Emolient tzw. tłusty. Emulgator W/O, składnik umożliwiający powstanie emulsji (emulsja to forma fizykochemiczna, której przykładem w preparatach kosmetycznych są kremy, mleczka, balsamy, lotiony), czyli połączenie fazy wodnej z fazą olejową. Substancja konsystencjotwórcza, wpływa na lepkość gotowego produktu i poprawia właściwości użytkowe.
 • Sodium Hyaluronate Substancja hydrofilowa tworzy na powierzchni skóry film, który wiąże wodę. W efekcie ogranicza TEWL, czyli transepidermalną utratę wody i zapewnia odpowiednie nawilżenie. Kondycjonuje skórę i włosy, czyli zmiękcza i wygładza. Humektant - zapobiega wysychaniu kosmetyku i krystalizacji przy ujściu z butelki. 
 • Tocopheryl AcentateSubstancja o działaniu antyoksydacyjnym (przeciwutleniającym), hamuje procesy starzenia się skóry wywołane np. promieniowaniem UV lub dymem papierosowym. Jest doskonałym czynnikiem hamującym rodnikowe utlenianie lipidów w naskórku i skórze właściwej. Wykazuje zdolność wbudowywania się w struktury lipidowe błon komórkowych i cementu międzykomórkowego warstwy rogowej, dzięki czemu wzmacnia barierę naskórkową. Wzmocnienie bariery naskórkowej nie tylko utrudnia wnikanie substancji obcych i zapobiega podrażnieniom, ale także hamuje TEWL (transepidermalną utratę wody) dzięki czemu wpływa na poprawę nawilżenia skóry. Zapobiega powstawaniu stanów zapalnych, wzmacnia ściany naczyń krwionośnych i poprawia ukrwaienie skóry. Witamina E w formie estru - octanu tokoferylu, znalazła zastosowanie w kosmetykach plażowych, ze względu na zwiększoną trwałość w warunkach silnej ekspozycji na promieniowanie UV. 
 • Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer - polimer filmotwórczy, reguluje konsystencję kosmetyku, składnik warstwy okluzyjnej, pozostaje na skórze
 • Isohexadecane -  Wpływa na właściwości aplikacyjne kosmetyków - daje dobry poślizg przy rozsmarowywaniu (np. pomadek na ustach), zmniejsza lepienie i tłustość kosmetyku. Plastyfikator sztyftu - nadaje elastyczność sztyftom, zapobiega ich kruszeniu. Pełni rolę rozpuszczalnika dla innych substancji hydrofobowych zawartych w kosmetykach
 • Polysorbate 80to niejonowy emulgator otrzymywany przez działanie tlenkiem etylenu na estry sorbitanu. W kombinacji z emulgatorami o niskim HLB (np. Lecytyną HLB 4) służy do tworzenia stabilnych emulsji typu O/W.
  Jest biozgodny, biodegradowalny oraz dobrze tolerowany przez skórę i błony śluzowe
  Stosowany jest ponadto jako łagodny detergent w olejkach myjących, środek zwilżający, stabilizator i solubilizator olejków eterycznych.
 • Propylene GlycolHydrofilowa substancja nawilżająca skórę. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, dzięki czemu pełni rolę promotora przenikania - ułatwia w ten sposób transport innych substancji w głąb skóry. Humektant - zapobiega krystalizacji (wysychaniu) masy kosmetycznej przy ujściu butelki, tuby itp. Wspomaga działanie konserwujące poprzez obniżenie aktywności wody, która jest doskonałą pożywką dla drobnoustrojów.
 • Dizolidynyl UreaSubstancja konserwująca, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni również kosmetyk przed nadkażeniem bakteryjnym, które możemy wprowadzić przy codziennym użytkowaniu produktu ( np.nabierając krem palcem).
 • PropylparabenSubstancja konserwująca, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni również kosmetyk przed nadkażeniem bakteryjnym, które możemy wprowadzić przy codziennym użytkowaniu produktu (np.nabierając krem palcem).
 • MethylparabenSubstancja konserwująca. 
 • Disodium EDTASekwestrant - związek kompleksujący jony matali. Zwiększa trwałość kosmetyku, zapobiega zmianom barwy oraz konsystencji produktu gotowego. Wspomaga działanie konserwantów poprzez destabilizację ścian komórek bakteryjnych, w których obecne są jony wapnia. Znajduje zastosowanie również jako środek zmiękczający wodę i dzięki temu pozwala na otrzymywanie klarownych roztworów.
 • PEG - 8Substancja nawilżająca odpowiedzialna za prawidłowe nawilżenie, co zapewnia dobre funkcjonowanie skóry
 • TocopherolSubstancja o działaniu antyoksydacyjnym (przeciwutleniającym), hamuje procesy starzenia się skóry wywoływane np. promieniowaniem UV lub dymem papierosowym. Jest doskonałym czynnikiem hamującym rodnikowe utlenianie lipidów w naskórku i skórze właściwej. Witamina E wykazuje zdolność wbudowywania się w struktury lipidowe błon komórkowych i cementu międzykomórkowego warstwy rogowej, dzięki czemu wzmacnia barierę naskórkową. Wzmocnienie bariery naskórkowej nie tylko utrudnia wnikanie substancji obcych i zapobiega podrażnieniom, ale także hamuje TEWL (transepidermalną utratę wody) dzięki czemu wpływa na poprawę nawilżenia skóry. Zapobiega powstawaniu stanów zapalnych, wzmacnia ściany naczyń krwionośnych i poprawia ukrwienie skóry.
 • Ascorbyl  PalmitateAntyoksydant (przeciwutleniacz), spowalnia procesy starzenia się skóry, wywołane np. promieniowaniem UV lub dymem papierosowym. Substancja o wysoce efektywnym działaniu ze względu na fakt, iż jest prawie w całości regenerowana. Wykazuje działanie głównie na powierzchni skóry. Poprzez pośrednią stymulację podziałów komórkowych wykazuje umiarkowane działanie eksfoliacyjne (złuszczające). Wyrównuje koloryt skóry oraz rozjaśnia plamy i przebarwienia. Po przejściu przez naskórek stymuluje syntezę kolagenu i hamuje destrukcję włókien kolagenowych, dzięki czemu spowalnia procesy starzenia. Wykazuje ochronny wpływ w stosunku do promieniowania UVA i UVB, ma również korzystny wpływ na skórę po opalaniu, zmniejsza powstały rumień. Działa także przeciwzapalnie. Znajduje zastosowanie w kosmetykach dla cer dojrzałych, preparatach redukujących przebarwienia oraz kosmetykach plażowych.
 • Ascorbic AcidAntyoksydant (przeciwutleniacz)
 • Citric AcidSubstancja należy do alfahydroksykwasów (AHA) wykazuje działanie keratolityczne, czyli złuszczające, dzięki czemu usuwa przebarwienia i rozjaśnia skórę.

Większość produktów marki Iwostin, można znaleźć w aptekach czy drogeriach, które mają w ofercie dermokosmetyki jak Super-Pharm czy Hebe. Prezentowany przeze mnie krem występuje w dwóch pojemnościach. Osobiście posiadam tę mniejszą czyli 50 ml, kosztujące około 30 zł, ale na rynku dostępna jest jeszcze wersja 150 ml w celnie około 50 zł. 
Opakowanie to tradycyjna tubeczka, wykonana z miękkiego, dobrego tworzywa, zamykana na typowy ,,klik". Otwór dozujący jest odpowiedni, by wycisnąć interesującą nas ilość specyfiku. Czytałam, że mimo miękkości opakowania nie da się wycisnąć z niego wszystkiego, na razie nie jestem w stanie tego zweryfikować, ale pod koniec tubkę przetnę i prawdopodobnie wspomnę w projekcie denko. 
Krem o białym zabawieniu, ma bardzo lekką, kremową konsystencję. Wręcz bajecznie rozprowadza się na buzi, a też niewielka ilość wystarcza, aby pokryć nim całą twarz. Całkowicie bezzapachowy w błyskawicznym tempie się wchłania. Sprawia to, że jest idealny pod makijaż.  Świetnie współgra ze wszelkimi podkładami, nie roluje się, nie waży. Pozostawia na buzi bardzo delikatny, ledwie wyczuwalny film, który zapewnia naszej skórze nawilżenie przez cały dzień. 
Obawiałam się, że nie sprawdzi się przy kuracji Effaclar Duo, który spowodował u mnie łuszczenie się naskórka w niektórych partiach twarzy. Na szczęście się pomyliłam, bardzo sprawnie poradził sobie z ewentualnymi przesuszeniami. Jestem jednak przekonana, iż na zimę, szczególnie naszą polską, byłby za słaby, ale mamy wiosnę i tutaj nie mam żadnych zastrzeżeń. Nie posiada żadnej ochrony UV/UVB, a szkoda, może dlatego że zawiera to odpowiednik ,,intensywnie nawilżający" tej  marki.
Przy regularnym stosowaniu skóra staje się mięciutka, bardziej elastyczna, ale przede wszystkim dobrze nawilżona. Pomógł przy odbudowywaniu miejsc, w których skóra była bardzo cienka oraz delikatna, przez wyskakujący w tych okolicach trądzik. Dzięki niemu nie muszę się martwić, że w ciągu dnia wyskoczą mi suche skórki. Z ewentualnymi podrażnieniami radzi sobie dość słabo. Na szczęście nie miałam ich ostatnio zbyt wiele i nie musiałam się męczyć. Żadnych podrażnień czy zapychania, a sama pomoc w walce z trądzikiem oraz wszelkimi niechcianymi niespodziankami. 

Typowo hypoalergiczny specyfik, czyli posiada właściwości sprawiające, że prawdopodobieństwo wywołania przezeń alergii jest zmniejszone. Wyraża się to m.in. w braku substancji zapachowych czy barwników. 

Bardzo polubiłam ten krem, widzę więcej plusów niż minusów. Zużyję go z wielką przyjemnością. 
A jak u Was z nawilżaniem? ;) 

13 komentarzy:

 1. pierwszy raz widzę ten produkt :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Podoba mi się Twoja analiza składu, wiele się można z niej dowiedzieć :)

  OdpowiedzUsuń
 3. przeglądam Twojego bloga już od jakiegoś czasu i bardzo lubię go czytać, ale rażą w oczy literówki, które niestety w każdej notce się pojawiają...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mi miło, że ze mną jesteś. Niestety nie jestem ideałem i także popełniam błędy, ale postaram się je naprawić ;).

   Usuń
 4. jeszcze nie miałam nic z tej firmy, ale całkiem fajnie wygląda ten krem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie to także pierwszy produkt tej marki i się nie zawiodłam :).

   Usuń
 5. ja mam bardzo ostatnio przesuszoną skórę i potrzebuje nawilżenia non stop, obecnie stosuję Alantan Dermoline jest bardzo lekki i fajnie nawilża:) Jestem ciekawa jak sie sprawdzi u mnie, chętnie przetestuje:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie używałam i nie miałam ;)

  http://tinnqu.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. byłam niedawno na szkoleniu z marki iwostin i teraz sama mam chęć na wieeele kosmetyków tej marki, chociaż z moją cerą mieszaną postawiłabym chyba na serię hydratia :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mi pomaga serum z Dermedic jak już wiesz. A ten krem raczej nie dla mojej cery, ze względu na parafinę, która mi szkodzi.

  OdpowiedzUsuń
 9. Miałam go kiedyś i mi pasował:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Gdy miałam naście lat używałam tego kremu, świetnie nawilżał i rzekłabym że w moim przypadku leczył trądzik :) Kupowałam ten krem za około 30-40zł, myślę że nawet przy tak stosunkowo wysokiej cenie krem jest wart swojej ceny

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.